FAST İşlem Limitleri Yükseltildi!

Yeni Limitler:

  • Para Transferleri: 50.000 TL’den 100.000 TL’ye yükseltildi.
  • İşyeri Ödemeleri (FAST-TR Karekod): 100.000 TL’den 250.000 TL’ye yükseltildi.

Değişikliğin Etkisi:

Bu değişiklikle birlikte, FAST sistemi üzerinden yapılan para transferleri ve işyeri ödemelerinde daha yüksek tutarlar işlem görülebilecek. Bu da, kullanıcıların daha büyük ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayacak.

TCMB’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yeni nesil anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), Türkiye’de ödemeler alanında yarattığı yenilikçi yaklaşım ve katman servisleri ile günün her saati güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapılmasına olanak sağlamakta olup alışveriş işlemlerinde nakit ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif bir yöntem olarak hızla yaygınlaşmaktadır.

2023 yılı aralık ayında planlanıp FAST katılımcılarına duyurulduğu üzere; kullanıcıların FAST sistemine gösterdikleri ilgi ve ödemeler ekosisteminin dinamik gereksinimleri göz önünde bulundurularak, 4 Nisan 2024 tarihi itibarıyla FAST işlem tutar limitleri para transferlerinde 50.000 TL’den 100.000 TL’ye, FAST-TR karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı işyeri ödemelerinde ise 100.000 TL’den 250.000 TL’ye yükseltilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir